- Part # SRR1210-8R2Y
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SRR12108R2Y
INDUCTOR
SHIELDED
8.2UH
7.5A
SMD
FULL REEL
PRODUCT RNG:SRR1210 SERIES
INDUCTANCE:8.2 H
RMS CURRENT (IRMS):7.3A
SATURATION CURRENT (ISAT):7.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
DC RESISTANCE MAX:0.017OHM
Q FACTOR:11
ROHS COMPLIANT: YES
ON CUT TA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 23/10/2025
SRR1210-8R2Y
Especificaciones
- Part # SRR1210-8R2Y
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
SRR12108R2Y
INDUCTOR
SHIELDED
8.2UH
7.5A
SMD
FULL REEL
PRODUCT RNG:SRR1210 SERIES
INDUCTANCE:8.2 H
RMS CURRENT (IRMS):7.3A
SATURATION CURRENT (ISAT):7.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
DC RESISTANCE MAX:0.017OHM