- Part # TNPW0805330RDEEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
TNPW0805330RDEEA
RES
THIN FILM
330R
0.5%
0.1W
0805
REEL
RESISTOR CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
RESISTANCE:330OHM
PRODUCT RANGE:TNPW SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT TYPE:THIN FILM
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 0.5% ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- DALE ELECTRIC DALE TNPW0805330RDEEA
- DALE ELECTRONIC DALE TNPW0805330RDEEA
- DALE TNPW0805330RDEEA
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2019
TNPW0805330RDEEA
Specifications
- Part # TNPW0805330RDEEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
TNPW0805330RDEEA
RES
THIN FILM
330R
0.5%
0.1W
0805
REEL
RESISTANCE:330OHM
PRODUCT RANGE:TNPW SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:200MW