- Part # K221K15X7RH5TL2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K221K15X7RH5TL2
CAPACITOR CERAMIC 220PF
100V
X7R
10%
RAD
CAPACITANCE:220PF
VOLTAGE(DC):100V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM
PRODUCT RANGE:K SERIES ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
K221K15X7RH5TL2
Specifications
- Part # K221K15X7RH5TL2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K221K15X7RH5TL2
CAPACITOR CERAMIC 220PF
100V
X7R
10%
RAD
CAPACITANCE:220PF
VOLTAGE(DC):100V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM