- Part # K221K15X7RF5TL2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K221K15X7RF5TL2
(PRICE/TC) CERAMIC CAPACITOR 220PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:220PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MONO-KAP SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
K221K15X7RF5TL2
Specifications
- Part # K221K15X7RF5TL2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
K221K15X7RF5TL2
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:220PF
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MONO-KAP SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R