- Part # AC07000006200JAC00
Description:
AC07000006200JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
620 OHM
7W
5%
RESISTANCE:620OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:66V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND
PRODUCT WIDTH:- ROHS COMPLIAN
Last Value Update: 12/5/2024
AC07000006200JAC00
Specifications
- Part # AC07000006200JAC00
Description:
AC07000006200JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
620 OHM
7W
5%
RESISTANCE:620OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:66V