- Part # AC07000005609JAC00
Description:
AC07000005609JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
56 OHM
7W
5%
RESISTANCE:56OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:20V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND
PRODUCT LENGTH:26MM ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
AC07000005609JAC00
Specifications
- Part # AC07000005609JAC00
Description:
AC07000005609JAC00
(PRICE/TR) RESISTOR
WIREWOUND
56 OHM
7W
5%
RESISTANCE:56OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:7W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:20V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND