- Part # AC03000002009JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
AC03000002009JAC00
RESISTOR
WIREWOUND
20 OHM
3W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:20OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:ª 5%
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:7.7V
RESISTOR ELEMENT TYPE:WIREWOUND ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
AC03000002009JAC00
Specifications
- Part # AC03000002009JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
AC03000002009JAC00
RESISTOR
WIREWOUND
20 OHM
3W
5%
FULL REEL
RESISTANCE:20OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:ª 5%
VOLTAGE RATING:7.7V