- Part # W22-0R68JI
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
W220R68JI
THROUGH HOLE WIREWOUND RESISTOR
W22 SERIES
0.68 OHM
POWER RATING 7W
TOLERANCE 5%
200 V
AXIAL LEADED
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
W22-0R68JI
Specifications
- Part # W22-0R68JI
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
W220R68JI
W22 SERIES
0.68 OHM
POWER RATING 7W
TOLERANCE 5%
200 V