- Part # JWS480P-48
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 10.00 lbs
Product Information
Description:
JWS480P48
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER SUPPLY
SWITCH MODE
48V
POWER SUPPLY OUTPUT TYPE:ADJUSTABLE
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:48VDC
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:480W
IN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/14/2021
JWS480P-48
Specifications
- Part # JWS480P-48
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 10.00 lbs
Product Information
Description:
JWS480P48
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER SUPPLY
SWITCH MODE
48V
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:48VDC
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:480W