- Part # JWS300-48
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
JWS30048
POWER SUPPLY
SWITCH MODE
48V
POWER SUPPLY OUTPUT TYPE:ADJUSTABLE
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:48VDC
OUTPUT CURRENT:6.5A
POWER RATING:312W
I
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
JWS300-48
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # JWS300-48
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
JWS30048
POWER SUPPLY
SWITCH MODE
48V
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:48VDC
OUTPUT CURRENT:6.5A
POWER RATING:312W