- Part # JWS300-28
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
JWS30028
AC-DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 O/P
336W
12A
28V
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
POWER RATING (FORCED COOLING):336W
INPUT VOLTAGE VAC:85V AC TO 265V AC
POWER SUPPLY OUTPUT TYPE:ADJUSTABLE
FIXED
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:28V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
JWS300-28
Specifications
- Part # JWS300-28
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
JWS30028
AC-DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 O/P
336W
12A
28V
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
FIXED