- Part # HWS100-12A
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.79 lbs
Product Information
Description:
HWS10012A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
100W
8.5A
12V
POWER SUPPLY OUTPUT TYPE:ADJUSTABLE
FIXED
INPUT VOLTAGE VAC:85V TO 265V
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT: 12VDC
8.5AMPS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/20/2022
HWS100-12A
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # HWS100-12A
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.79 lbs
Product Information
Description:
HWS10012A
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
AC-DC CONVERTER
ENCLOSED
1 O/P
100W
8.5A
12V
FIXED
INPUT VOLTAGE VAC:85V TO 265V
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT: 12VDC