- Part # B84143A16R105
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B84143A16R105
FILTER
3 PHASE
16A
480V
FILTER TYPE:3 PHASE
CURRENT RATING:16A
VOLTAGE RATING:520V
LEAKAGE CURRENT MAX:14MA
FILTER TERMINALS:SCREW
CLIMATIC C
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/12/2026
B84143A16R105
Specifications
- Part # B84143A16R105
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B84143A16R105
FILTER
3 PHASE
16A
480V
FILTER TYPE:3 PHASE
CURRENT RATING:16A
VOLTAGE RATING:520V
LEAKAGE CURRENT MAX:14MA