- Part # B82562N4103M000
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B82562N4103M000
(PRICE/TC)
POWER INDUCTOR
SHLD
10UH
AEC-Q200
INDUCTANCE:10H
RMS CURRENT (IRMS):2.6A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):2.4A
PRODUCT RANGE:CLF-NI-D SERIES
POWER INDUCTOR CASE:6.3MM X 6MM X 4.5MM
DC RESISTANCE ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/16/2022
B82562N4103M000
Specifications
- Part # B82562N4103M000
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B82562N4103M000
(PRICE/TC)
POWER INDUCTOR
SHLD
10UH
AEC-Q200
INDUCTANCE:10H
RMS CURRENT (IRMS):2.6A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):2.4A
PRODUCT RANGE:CLF-NI-D SERIES