- Part # B72220S0131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220S0131K101
VARISTOR
74J
130VAC
170VDC
340V
RADIAL
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING VDC:170V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 20MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20ΜS:8KA ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72220S0131K101
Specifications
- Part # B72220S0131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72220S0131K101
VARISTOR
74J
130VAC
170VDC
340V
RADIAL
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING VDC:170V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 20MM