- Part # B72540E0170K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72540E0170K062
(PRICE/TC)
VARISTOR
MULTILAYER
22VDC
2220
VOLTAGE RATING VAC:17V
VOLTAGE RATING V DC:22V
PRODUCT RANGE:MLV E SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:44V
VARISTOR CASE STYLE:2220 [5650 METRIC]
VARISTOR TYPE:MULTILAYER VARISTOR (MLV)
PEAK SURGE ROHS COMPL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B72540E0170K062
Specifications
- Part # B72540E0170K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72540E0170K062
(PRICE/TC)
VARISTOR
MULTILAYER
22VDC
2220
VOLTAGE RATING VAC:17V
VOLTAGE RATING V DC:22V
PRODUCT RANGE:MLV E SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:44V