- Part # B72530T0350K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72530T0350K062
(PRICE/TC)
VARISTOR
1210
45VDC
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING V DC:45V
PRODUCT RANGE:CT SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:90V
VARISTOR CASE STYLE:1210 [3225 METRIC]
VARISTOR TYPE:MULTILAYER VARISTOR (MLV)
PEAK SURGE CURRENT @ ROHS COMPLIANT:
Last Value Update: 12/2/2025
B72530T0350K062
Specifications
- Part # B72530T0350K062
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72530T0350K062
(PRICE/TC)
VARISTOR
1210
45VDC
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING V DC:45V
PRODUCT RANGE:CT SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:90V