- Part # B72214S0110K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0110K101
VARISTOR
3.2J
11VAC
VOLTAGE RATING VAC:11V
VOLTAGE RATING V DC:14V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:36V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20ΜS:1KA
ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S0110K101
Specifications
- Part # B72214S0110K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0110K101
VARISTOR
3.2J
11VAC
VOLTAGE RATING VAC:11V
VOLTAGE RATING V DC:14V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:36V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM