- Part # B72210S0251K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72210S0251K101
(PRICE/EACH)
VARISTOR
250VAC
320VDC
650V
10MM DISC
VOLTAGE RATING VAC:250V
VOLTAGE RATING VDC:320V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:650V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 10MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20S:2.5KA ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72210S0251K101
Specifications
- Part # B72210S0251K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72210S0251K101
(PRICE/EACH)
VARISTOR
250VAC
320VDC
650V
10MM DISC
VOLTAGE RATING VAC:250V
VOLTAGE RATING VDC:320V
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:650V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 10MM