- Part # B72207S141K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72207S141K101
VARISTOR
360V
7MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:140V
VOLTAGE RATING VDC:180V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:360V
VARISTOR CASE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B72207S141K101
Specifications
- Part # B72207S141K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72207S141K101
VARISTOR
360V
7MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:140V
VOLTAGE RATING VDC:180V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:360V