- Part # B32912A3104M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32912A3104M
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM
0.1UF
330V
20%
RADIAL
CAPACITANCE 0.1 F
SUPPRESSION CLASS X1
PRODUCT RANGE B32912 SERIES
VOLTAGE RATING X 330V
VOLTAGE RATING Y DIELECTRIC TYPE METALLIZED PP
CAPACITANCE TOLERANCE 20% ROHS COMPLIANT YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B32912A3104M
Specifications
- Part # B32912A3104M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32912A3104M
0.1UF
330V
20%
RADIAL
CAPACITANCE 0.1 F
SUPPRESSION CLASS X1
PRODUCT RANGE B32912 SERIES
VOLTAGE RATING X 330V