- Part # B32678G8106K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B32678G8106K
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 10UF 875V 10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32678 SERIES
CAPACITANCE:10 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTRIC
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32678G8106K
Specifications
- Part # B32678G8106K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B32678G8106K
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32678 SERIES
CAPACITANCE:10 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%