- Part # B32654A6105K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32654A6105K
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 1UF 630V 10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32654 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTRIC TY
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/19/2023
B32654A6105K
Specifications
- Part # B32654A6105K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32654A6105K
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32654 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%