- Part # B32653A104J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32653A104J
CAPACITOR
0.1UF 1000V CAPACITOR
0.1UF 1000V
CAPACITANCE:0.1UF
VOLTAGE RATING
AC:250V
DC:1000V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYPRO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
B32653A104J
Specifications
- Part # B32653A104J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32653A104J
CAPACITOR
0.1UF 1000V CAPACITOR
0.1UF 1000V
CAPACITANCE:0.1UF
VOLTAGE RATING
AC:250V
DC:1000V