- Part # B32620A6153J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32620A6153J
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.015UF 630V 5%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32620 SERIES
CAPACITANCE:0.015 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%
CAPACITOR DIELECT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32620A6153J
Specifications
- Part # B32620A6153J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32620A6153J
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32620 SERIES
CAPACITANCE:0.015 F
CAPACITANCE TOLERANCE:5%