- Part # B32529C103K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C103K189
PRICE/EA (MIN PURCH= 11200) CAPACITOR PEN FILM
0.01UF
63V
RADIAL
CAPACITANCE:0.01 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 10
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYETH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/2/2012
B32529C103K189
Specifications
- Part # B32529C103K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C103K189
0.01UF
63V
RADIAL
CAPACITANCE:0.01 F