- Part # LD1117D33CTR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LD1117D33CTR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
0.95A
SOIC-8
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:15V
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT VOLTAGE MIN:-
OUTPUT VOLTAGE MAX:-
POLARITY:POSITIVE OUTPUT
IC MOUNTING:SURFACE MOUNT ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/18/2024
LD1117D33CTR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # LD1117D33CTR
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
LD1117D33CTR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
0.95A
SOIC-8
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:15V