- Part # L4931CZ33-AP
- Category Integrated Circuits
- Category Logic IC
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
L4931CZ33AP
(PRICE/TC) LDO VOLTAGE REGULATOR IC
300MA
3.3V
TO-92-3
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:5.3V
INPUT VOLTAGE MAX:20V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:300MA ROHS COMPLI
Last Value Update: 11/18/2024
L4931CZ33-AP
Specifications
- Part # L4931CZ33-AP
- Category Integrated Circuits
- Category Logic IC
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
L4931CZ33AP
300MA
3.3V
TO-92-3
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:5.3V
INPUT VOLTAGE MAX:20V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V