- Part # ITA18B1RL
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
ITA18B1RL
(PRICE/TC)
TVS DIODE
BIDIR
300W
SOIC
PRODUCT RANGE:TRANSIL SERIES
TVS POLARITY:BIDIRECTIONAL
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:15V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:28V
DIODE CASE STYLE:SOIC
NO. OF PINS:8PINS
BREAKDOWN VOLTAGE MIN:18V
BREAKDOWN ROHS COMPLIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
ITA18B1RL
Specifications
- Part # ITA18B1RL
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
ITA18B1RL
(PRICE/TC)
TVS DIODE
BIDIR
300W
SOIC
PRODUCT RANGE:TRANSIL SERIES
TVS POLARITY:BIDIRECTIONAL
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:28V
DIODE CASE STYLE:SOIC
NO. OF PINS:8PINS
BREAKDOWN VOLTAGE MIN:18V