- Part # BTA26-800BWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA26800BWRG
TRIAC
800 V
50 MA
25 A
250 A
75 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
BTA26-800BWRG
Specifications
- Part # BTA26-800BWRG
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA26800BWRG
TRIAC
800 V
50 MA
25 A
250 A
75 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES