- Part # BTA25-600B
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.08 lbs
Product Information
Description:
BTA25600B
TRIAC
600 V
50 MA
25 A
250 A
80 MA
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/24/2023
BTA25-600B
Specifications
- Part # BTA25-600B
- Category Semiconductors
- Weight 0.08 lbs
Product Information
Description:
BTA25600B
TRIAC
600 V
50 MA
25 A
250 A
80 MA
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES