- Part # BTA24-800BWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA24800BWRG
TRIAC
800 V
50 MA
25 A
250 A
75 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- GENERIC BTA24800BWRG
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
BTA24-800BWRG
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # BTA24-800BWRG
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA24800BWRG
TRIAC
800 V
50 MA
25 A
250 A
75 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES