- Part # PLF-8-3-NO-48-NO-12-NO-6
- Category Sensors & Switches
- Category Flow Meter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PLF83NO48NO12NO6
LEVELPRO PLF SERIES LEVEL FLOAT SWITCH | MATERIAL: 316 STAINLESS STEEL | CONNECTION: 2" NPT | 3 FLOATS | 1: NO
48" | 2: NO
12" | 3: NO
6" | LENGTH 48"
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/17/2025
PLF-8-3-NO-48-NO-12-NO-6
Specifications
- Category Sensors & Switches
- Category Flow Meter
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PLF83NO48NO12NO6
48" | 2: NO
12" | 3: NO
6" | LENGTH 48"