- Part # SCD30S12DN
- Category Controls & Indicators
- Category Conversion Module
- Weight 0.40 lbs
Product Information
Description:
SCD30S12DN
DC/DC CONVERTER
INPUT 20-72VDC
30W
OUTPUT 12VDC
2.5A
IP20
DIN RAIL MOUNT
4.72IN X 2.56IN X 1.3IN
ISOLATED
1 OUTPUT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/14/2025
SCD30S12DN
Specifications
- Part # SCD30S12DN
- Category Conversion Module
- Weight 0.40 lbs
Product Information
Description:
SCD30S12DN
DC/DC CONVERTER
INPUT 20-72VDC
30W
OUTPUT 12VDC
2.5A