- Part # CB4033T120208GRAR
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 390.00 lbs
Product Information
Description:
CB4033T120208GRAR
PRINGLE BOLTED PRESSURE CONTACT SWITCH
SINGLE-PHASE RELAY WITH CAPACITOR TRIP DEVICE SPVR
BFD WITH THREE OFF LIGHTS TRIPS SWITCH
4000A
120V
TOP FEED
GROUND FAULT
208V
Alternate Part No:
- EATON CORPORATION CUTLER HAMMER PC403TG2PIAR
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/7/2026
CB4033T120208GRAR
Specifications
- Part # CB4033T120208GRAR
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 390.00 lbs
Product Information
Description:
CB4033T120208GRAR
4000A
120V
TOP FEED
GROUND FAULT
208V