- Part # CB4033B120480GRAX7
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 430.00 lbs
Product Information
Description:
CB4033B120480GRAX7
PRINGLE BOLTED PRESSURE CONTACT SWITCH
SINGLE-PHASE RELAY WITH CAPACITOR TRIP DEVICE SPVR
BFD WITH NO LIGHTS TRIPS SWITCH
4000A
2NO-2NC
120V
BOTTOM FEED
GROUND FAULT
480V
THREE-POLE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- EATON CORPORATION CUTLER HAMMER PC403B7G4PIAX
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/7/2026
CB4033B120480GRAX7
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # CB4033B120480GRAX7
- Category Circuit Breaker
- Weight 430.00 lbs
Product Information
Description:
CB4033B120480GRAX7
4000A
2NO-2NC
120V
BOTTOM FEED
GROUND FAULT
480V