- Part # DRA74-150-R
Description:
DRA74150R
INDUCTOR
SHIELDED
15UH
2.06A
INDUCTANCE:15¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 20%
DC RESISTANCE MAX:0.067OHM
DC CURRENT RATING:2.06ARMS
INDUCTOR CASE ST
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/22/2025
DRA74-150-R
Specifications
- Part # DRA74-150-R
Description:
DRA74150R
INDUCTOR
SHIELDED
15UH
2.06A
INDUCTANCE:15¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 20%
DC RESISTANCE MAX:0.067OHM