- Part # DRA74-151-R
Description:
DRA74151R
INDUCTOR
SHIELDED
150UH
0.661A
INDUCTANCE:150¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 20%
DC RESISTANCE MAX:0.648OHM
DC CURRENT RATING:661MA
INDUCTOR CASE ST
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
DRA74-151-R
Specifications
- Part # DRA74-151-R
Description:
DRA74151R
INDUCTOR
SHIELDED
150UH
0.661A
INDUCTANCE:150¦H
INDUCTANCE TOLERANCE:¦ 20%
DC RESISTANCE MAX:0.648OHM
DC CURRENT RATING:661MA