- Part # PSL-24-010
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.42 lbs
Product Information
Description:
PSL24010
RHINO PSL SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 0.42A/10W
120/240 VAC OR 125-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS
NEC CLASS 2.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSL-24-010
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSL-24-010
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.42 lbs
Product Information
Description:
PSL24010
24 VDC @ 0.42A/10W
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT