- Part # PSL-12-090
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSL12090
RHINO PSL SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
12 VDC @ 6A/72W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC OR 125-375 VDC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSL-12-090
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSL-12-090
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSL12090
12 VDC @ 6A/72W (ADJUSTABLE)
1-PHASE
ENCLOSED
PLASTIC HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT