- Part # GCB150S-3FF150LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
GCB150S3FF150LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
150A FRAME
150A
600 VAC/VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
35KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
Last Value Update: 12/8/2025
GCB150S-3FF150LL
Specifications
- Part # GCB150S-3FF150LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 4.00 lbs
Product Information
Description:
GCB150S3FF150LL
150A FRAME
150A
600 VAC/VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC