- Part # GCB100S-3FF25LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GCB100S3FF25LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
100A FRAME
25A
600Y/480 VAC/500 VDC
3-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
35KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
PANEL MOUNT. LINE AND LOAD LUG TERMINALS INCLUDED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
GCB100S-3FF25LL
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GCB100S-3FF25LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GCB100S3FF25LL
100A FRAME
25A
600Y/480 VAC/500 VDC
3-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC