- Part # AC03000002001JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
AC03000002001JAC00
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
2KOHM
3W
5%
RESISTANCE:2KOHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:77V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND
PRODUCT DIAMETER:4.8MMROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 05/12/2024
AC03000002001JAC00
Spécifications
- Part # AC03000002001JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
AC03000002001JAC00
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
2KOHM
3W
5%
RESISTANCE:2KOHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:77V