- Part # SR25TB1SSGKBLOC
- Category Machine Parts
- Category Guide/Slide
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SR25TB1SSGKBLOC
LINEAR BALL CARRIAGE FOR PROFILE RAIL
HORIZONTAL MOUNT RADIAL SR BLOCK
83MM L X 73MM W X 26MM H
35MM TRANSVERSE HOLE SPCG
60MM LATERAL HOLE SPCG
25MM OVERHANG
20.3 KN DYNAMIC CAPACITY
7MM HOLE
39.5 KN STATIC LOAD RATING
33" HIGH ASSEMBLY
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/01/2026
SR25TB1SSGKBLOC
Spécifications
- Part # SR25TB1SSGKBLOC
- Category Machine Parts
- Category Guide/Slide
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SR25TB1SSGKBLOC
83MM L X 73MM W X 26MM H
35MM TRANSVERSE HOLE SPCG
60MM LATERAL HOLE SPCG
25MM OVERHANG
20.3 KN DYNAMIC CAPACITY
7MM HOLE
39.5 KN STATIC LOAD RATING
33" HIGH ASSEMBLY