- Part # SHW27CA1SSBLOCK
- Category Machine Parts
- Category Guide/Slide
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SHW27CA1SSBLOCK
72.8MM L X 80MM W X 23.5MM H
40MM TRANSVERSE HOLE SPCG
70MM LATERAL HOLE SPCG
4 WAY SHW BLOCK W/CAGED BALL TECHNOLOGY 19MM OVERHANG
16 KN DYNAMIC CAPACITY
M6 HOLE
22.7 KN STATIC LOAD RATING
27" HIGH ASSEMBLY
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/01/2026
SHW27CA1SSBLOCK
Spécifications
- Part # SHW27CA1SSBLOCK
- Category Machine Parts
- Category Guide/Slide
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SHW27CA1SSBLOCK
72.8MM L X 80MM W X 23.5MM H
40MM TRANSVERSE HOLE SPCG
70MM LATERAL HOLE SPCG
16 KN DYNAMIC CAPACITY
M6 HOLE
22.7 KN STATIC LOAD RATING
27" HIGH ASSEMBLY