- Part # STS8C5H30L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STS8C5H30L
MOSFET
COMPLEMENTARY
30V
8A
1.6W
TRANSISTOR POLARITY:COMPLEMENTARY N AND P CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:30V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:8A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.018OHM
TRANSISTOR MOUNTING:SURFACE MOUNT
PRODUCT RANGE:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/03/2022
STS8C5H30L
Spécifications
- Part # STS8C5H30L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STS8C5H30L
MOSFET
COMPLEMENTARY
30V
8A
1.6W
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:30V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:8A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.018OHM