- Part # STP20NM50FD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STP20NM50FD
N CHANNEL POWER MOSFET
FDMESH
500V
20A
TO-220
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:20A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:500V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.22OHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:4V
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
STP20NM50FD
Spécifications
- Part # STP20NM50FD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STP20NM50FD
N CHANNEL POWER MOSFET
FDMESH
500V
20A
TO-220
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:500V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.22OHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:4V