- Part # STP10N95K5
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STP10N95K5
MOSFET
N-CH
950V
8A
TO-220AB
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:950V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:8A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.65OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 21/03/2022
STP10N95K5
Spécifications
- Part # STP10N95K5
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STP10N95K5
MOSFET
N-CH
950V
8A
TO-220AB
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:950V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:8A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.65OHM