- Part # STF10N60M2
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STF10N60M2
MOSFET
N-CH
600V
7.5A
TO-220FP
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:7.5A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.55OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
STF10N60M2
Spécifications
- Part # STF10N60M2
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STF10N60M2
MOSFET
N-CH
600V
7.5A
TO-220FP
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.55OHM