- Part # SC1565IST18TRT
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SC1565IST18TRT
IC
LDO VOLT REG
1.8V
1.5A
SOT-223-3
PRIMARY INPUT VOLTAGE:5.5V
OUTPUT VOLTAGE FIXED:1.8V
DROPOUT VOLTAGE VDO:270MV
NO. OF PINS:3
OUTPUT CURRE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 26/05/2010
SC1565IST18TRT
Spécifications
- Part # SC1565IST18TRT
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
SC1565IST18TRT
IC
LDO VOLT REG
1.8V
1.5A
SOT-223-3
PRIMARY INPUT VOLTAGE:5.5V
OUTPUT VOLTAGE FIXED:1.8V